11. Goricatlon z novim rekordom: 3.963 krogov in vsaj 8.395€ za otroke iz Centra CIRIUS Vipava

datum: 16.12.2023

Tradicionalni Goricatlon, ki se je odvil v soboto, 16. decembra, je presegel vsa pričakovanja. Gre za edinstveno netekmovalno prireditev z dobrodelno noto, ki je že zdavnaj postala nepogrešljiv del src ne le prebivalcev Goriške regije, temveč tudi širšega, čezmejnega območja. "Izjemno sem vesela, da je bila letošnja udeležba rekordna. Posebno zahvalo želimo izraziti Društvu Donatori sangue Campolongo Tapogliano iz Italije, ki je sodelovalo kar v 17 ekipah s skupno 102 tekačema," je povedala Aleksandra Fortin iz Športnega Zavoda Nova Gorica, ki soorganizira dogodek skupaj z Rotary klubom Nova Gorica.

Tudi letošnji Goricatlon ni bil le športni dogodek, temveč je bil namenjen pomoči tistim, ki jo najbolj potrebujejo. Vsa zbrana sredstva bodo namenjena Centru za izobraževanje, rehabilitacijo in usposabljanje Vipava (CIRIUS Vipava). Ravnatelj CIRIUS-a, Lojze Adamič, je poudaril pomen vključevanja ranljivih skupin ljudi v družbo: "V CIRIUS Vipava je trenutno vključenih 165 otrok in mladostnikov. Tudi osebe s posebnimi potrebami so polnopravni člani, ki v družbi prispevajo po svojih močeh. Zato smo kot družba odgovorni, da jim omogočimo pogoje in okolje, v katerem lahko razvijajo svoje talente. Gotovo zraven spada tudi možnost kreativnega preživljanja prostega časa – in kje lepše kot na igrišču, v dobri družbi, lepo urejenem okolju."

Sončno sobotno jutro se je začelo z množico obiskovalcev na startnem prostoru pred občinsko stavbo mestne občine Nova Gorica. Učenci iz CIRIUS-a so otvorili dogodek s čudovito glasbeno-plesno točko "Vrtiljak", pri čemer so pokazali, da vsak posameznik lahko ustvarja in uživa ter ni le prejemnik, temveč tudi velikodušen darovalec. Župan Nove Gorice, Samo Turel, župan Vipave, Anton Lavrenčič ter ravnatelj CIRIUS-a Lojze Adamič, so podprli dogodek s svojimi pozdravnimi nagovori ter spodbudili vse udeležence.

Ob 10. uri se je začel 6-urni dogodek, kjer so se otroci iz CIRIUS-a simbolično pridružili tekačem. Med udeleženci so bila številna znana imena iz sveta športa, kulture in gospodarstva, kar kaže na to, da šport in dobrodelnost združujeta ljudi v skupnem cilju. Superge je obul tudi župan Samo Turel ter skupaj z družino pretekel 21 krogov in prispeval k donaciji.

Tomi Ilijaš iz podjetja Arctur in član organizacijskega odbora Rotary klub Nova Gorica, je z izjemnim veseljem oznanil dobro novico: “Danes je zgodovinski trenutek, podrli smo rekord vseh rekordov. Pretekli smo 3.963 krogov in zbrali neverjetnih 8.395 evrov. Iskrene čestitke vsem dobrim ljudem, ki ste prispevali!” Svečan zaključek dogodka je potekal s podelitvijo nagrad v dveh kategorijah. Nagrade sta podelila Fortinova in Ilijaš v imenu organizatorjev. Ilijaš je s ponosom sporočil množici: “Največ pretečenih krogov je zbrala ekipa Aleksandre Fortin s.p. in sicer 103 kroge. Nagrado za največjega donatorja pa prejemejo naši prijatelji iz Italije, Donatori Sangue Campologno Tapogliano, ki so skupaj prispevali 1.167 EUR.” Poleg tega sta bili podeljeni še posebni nagradi in sicer Jaki Vogrinčič Bizjaku in Danijelu Jovanoviću, izjemnima tekačema, ki sta tekla vseh 6 ur, skupaj nabrala 121 krogov in v sklopu ekipe Siviera donirala 920 EUR. Posebna nagrada za najštevilčnejšo ekipo je šla v roke sosedom Donatori Sangue Campologno Tapogliano.

»Hvaležni smo vsem, ki kakorkoli - s svojim talentom, znanjem, energijo, finančnimi sredstvi, časom, idejami podpirate naše delo. Velik HVALA v imenu otrok, učencev in mladostnikov. Vsak nasmeh, ki ga pričaramo na obraz je neprecenljiv.«, se v imenu CIRIUS-a zahvaljuje Adamič.

Zahvala za izvedbo tega vse bolj prepoznavnega dobrodelnega dogodka gre vsem srčnim sponzorjem, donatorjem, prostovoljcem, ter posebej podjetjem, ki so podprla dogodek: Arctur, Leone, Radenska, Nicoflex, Zavarovalnica Sava, Bimed, Športno društvo Mark Šempeter, Lokalne Ajdovščina, Radio 1, Reservoir Dogs, Polavček, Copigraf Faganelj in Bolton Adriatic.

Hvala vsem donatorjem: Arctur, Univerza v Novi Gorici, CIRIUS Vipava, BlueOcean & GameArt, GEN-I, ŠD 3Šport, Komunala Nova Gorica, Ledluks, Deželna Banka Slovenije, Siviera, Aleksandra Fortin s.p., ŠD Hit je fit, Rotary klub Nova Gorica, Manufaktura, ŠD Salonit Anhovo, Donatori Sangue Campologno Tapogliano, Mikrovit, DLT Filipides, Vitanest, OŠ Kozara Nova Gorica, Mahle, Tomaž Curk, Inteko - Fenzy, Enoop, Spintec, Vahta, Tekači Vipavske doline, Inde Go Atletik, Primorska Hranilnica Vipava, ter vsem posameznikom.

Zmagovalne skupine – prva tri mesta:

Nagrada za največjega donatorja:

1.     GSDS Campologno Topogliano, 1.167 EUR

2.     Komunala Nova Gorica d.d., 1.100 EUR

3.     Siviera, 920 EUR

Nagrada za največ pretečenih krogov:

1.     Aleksandra Fortin s.p., 103 krogi

2.     Next Level tekači 1, 96 krogov

3.     GSDS Campologno Topogliano, 90 krogov

Več informacij o dogodku in rezultatih najdete na www.goricatlon.si.

Nekaj foto utrinkov. Celotna galerija je na voljo tukaj (avtor fotografije je Jože Opeka)