Slovestnost ob praznovanju 75. obletnice Rotary kluba Gorizia

datum: 03.10.2023

kategorija: Družabni dogodki

Slovesnosti v Castello di Spessa v Koprivi se je udeležilo preko sto ljudi, iz RC Nova Gorica kar enajst.

Predsednik RC Gorizia  Francesco Delli Zotti je povedal, da je njihov klub med najstarejšimi klubi v Italiji. Ustanovljen je bil 28.9.1948 in je vsa leta protagonist družbenega, gospodarskega in kulturnega življenja v Gorici in celotni pokrajini. Trije njihovi člani so bili guvernerji distrikta 2060.

RC Gorizia je pobraten z RC Villach v Avstriji, RC Reinthal v Švici, RC Bamberg v Nemčiji in od 21.12.2021 tudi z RC Nova Gorica.

Predsednica RC Nova Gorica, Damijana Šinigoj, je čestitala vsem članom za pomembno obletnico. Poudarila je pomen prijateljstva in sodelovanja med kluboma ter skupnih prizadevanj za promocijo evropskih vrednot in kulture ter spoštovanja vsakega posameznika.

Predsedniku Francescu Delli Zotti je podarila knjigo, ki jo je izdal RC Nova Gorica ob 25.obletnici delovanja in sliko šopka slikarja Zimic Igorja, ki predstavlja različnost med nami, po drugi strani pa željo po skupnem delovanju za boljšo prihodnost.