Gledališki večer s predstavo Luknja

datum: 26.06.2017

kategorija: Družabni dogodki

Rotarijsko srečanje v četrtek 15. junija se je nekoliko razlikovalo od običajnih. Potekalo je v večjem prostoru, pa ne le zaradi večjega števila udeležencev - plesišče gostišča Šterk je za en večer postalo čisto prava gledališka dvorana, v kateri smo si ogledali gledališko igro Luknja, v produkciji Zavoda Ažmurk.

Gledališki večer nam je postregel s polurno predstavo Luknja, s komičnim zapletom in nekoliko bolj dramatičnim razpletom. Predstavi je sledil kratek pogovor z njenimi ustvarjalci, ob zaključku programa pa je Damijana Šinigoj, predsednica Rotary kluba Nova Gorica predstavnikom zavoda Ažmurk uradno predala v last video, fotografsko in računalniško opremo, nabavljeno v sklopu projektov "... za vse."

Projekti Oder za vse, Knjiga za vse in Film za vse so ob finančni podpori Evropskega socialnega sklada in Ministrstva za kulturo RS izvajali v letih 2009 - 2013, Rotary klub Nova Gorica pa je bil njihov administrativni nosilec in koordinator. V sklopu projektov, ki so bili namenjeni usposabljanju invalidov za aktivno vključevanje v kulturne dejavnosti, je bilo nabavljene kar nekaj opreme za video, avdio in fotografsko produkcijo. Opremo so ves ta čas uporabljali v zavodu Ažmurk, ki skrbi za dolgoročnost rezultatov omenjenih projektov, administrativno - "na papirju" - pa je bila v lasti Rotary kluba. Letos je od zaključka projektov končno potekel predvideni rok, po katerem lahko lastništvo opreme prenesemo na drugo organizacijo.

Oprema bo še naprej služila svojemu namenu. Še toliko bolj, ker projekti zavoda Ažmurk v mnogočem presegajo svojo kulturno oznako in so v svoji usmeritvi podpirati in pomagati ranljivim skupinam nekoliko podobni tudi rotaryjskim prizadevanjem.

Delo "Ažmurkovcev" lahko sproti spremljamo na http://www.azmurk.si.

1 DSC5714exe12 DSC5728exe3 DSC5760exe4 DSC5791exe5 DSC5796exe6 DSC5721exe7 DSC5778exe8 DSC5735exe19 DSC5710exe99 DSC5732exe