Večer z gostom Borisom Pericem

datum: 17.01.2008

kategorija: Predavanja

Boris Peric - predavanje januar 2008 Zanimivo januarsko srečanje, na katerega smo povabili tudi prijatelje iz Lions kluba Vogrsko, je popestrilo predavanje gospoda Borisa Perica, predsednika uprave družbe KB1909.

Na izjemno zanimiv in svojstven način je g. Peric orisal dogajanje v Gorici in na Goriškem v zadnjem stoletju. Z različnih zornih kotov je osvetlil vlogo Slovencev in slovenskih organizacij pri oblikovanju kulturnih, gospodarskih in političnih temeljev kraja, ki se je po drugi svetovni vojni znašel na drugi strani meje.

Naslovnica knjige Trgovski dom v Gorici Gospod Peric je med prisotne razdelil številne izvode knjige Trgovski dom v Gorici - sto let prisotnosti, katere soavtor je tudi on sam.