Pobratenje z RC Zemun

datum: 24.02.2017

kategorija: Družabni dogodki

Odlično dosedanje medsebojno razumevanje in druženje je pripeljalo do obojestranske želje, da bi  sijajne odnose med RC Nova Gorica in RC Zemun tudi formalno potrdili s podpisom listine o pobratenju med  kluboma.

Zadnji vikend v februarju se je skupina naših članov - predsednica Damijana, past guverner našega distrikta Martin, president-elect Rasti, past president Lucijan s soprogo Majdo, president-incoming Predrag s soprogo Natašo, Gregor Pirc, predsednik satelitskega kluba ter bodoči predsednik Rotarakta Tomaž Zuza - podala v prestolnico Srbije Beograd. Po prihodu in namestitvi v prekrasnem hotelu Park, čigar direktor je predsednik RC Zemun Srbislav Novakov, je kmalu sledila večerna slovesnost ter druženje s starimi prijatelji in spoznavanje novih. Srbski prijatelji so nas zelo lepo sprejeli, s postavitvijo naše zastave ter predvajanjem Zdravljice. Vrhunec prireditve je bil svečano podpisovanje Listine o pobratenju obeh klubov. Za naš klub je bilo prvič, da smo pobratenje s kakšnim klubom potrdili tudi s podpisom uradnega dokumenta. S svojo prisotnostjo sta nas poleg ostalih cenjenih gostov počastila tudi guverner Srbije in Črne gore Distrikta 2483 Velibor Zolak in srbski predstavnik srbsko-slovenskega meddržavnega Rotary odbora (ICC), France Presetnik. Ob izvrstni hrani, izbranih vinih ter zanimivih razgovorih se je druženje nadaljevalo pozno v noč.

Naslednjega dnesmo se udeležili proslave Distrikta 2483 ob 113. obletnici rotarijstva ter 100. Rotary fundacije. Šlo je za veličasten dogodek s preko 400 udeleženci v enem najbolj elitnih hotelov v celi bivši Jugoslaviji – Hotelu Hyatt Regency.

DSC 0074DSC 0078DSC 0088DSC 0105DSC 0115DSC 0375DSC 0376DSC 0380DSC 0381DSC 0386DSC 0104DSC 0117