Pohod po poteh Soške fronte

datum: 18.10.2008

kategorija: Družabni dogodki

Sabotin 08V soboto, 18. oktobra 2008, smo se v krasnem vremenu udeležili pohoda Po poteh Soške fronte na Sabotinu. Naše druženje je bilo posvečeno 90. obletnici konca prve svetovne vojne, ki je prav na Sabotinu zahtevala visok krvni davek med avstro-ogrskimi branilci in italijanskimi napadalci.

Sabotin 08Dobili smo se pri nekdanji vojaški karavli na Sabotinu, si ogledali na novo urejene in očiščene jarke ter "kaverne", ki sta jih v letih 1915-1917 izkopali avstro-ogrska in italijanska armada. Vodil nas je zgodovinar in poznavalec Soške fronte, mag. Renato Podberšič, ki nam je s
Sabotin 08svojim velikim znanjem ter razgledanostjo pojasnil marsikatero, doslej še nepoznano" dejstvo, za kar se mu v imenu Rotary kluba Nova Gorica iskreno zahvaljujemo.

Sabotin 08